סוג התוכנית: רב-פעמית
מיועדת לגילאים: מועצות תלמידים ומועצות ירוקות ביסודי, חט"ב וחט"ע
כלי עזר למורה: התוכנית מהווה כלי להעצמה של תלמידים בכל הגילאים ותורמת להנחלת ערכי הסביבה וערכי מנהיגות חברתית ברמה הבית-ספרית
משך התוכנית: 9 מפגשים

על התוכנית: תוכנית של המרכז ללימודי סביבה המעודדת תפיסת עולם של לקיחת אחריות ועשייה למען הסביבה בכל הגילאים. התוכנית כוללת חמישה מפגשי תוכן וכישורי הנהגה במועצה לישראל יפה או בבתי הספר, וכן ארבעה מפגשים בבתי הספר של ההנהגה החברתית לקיימות ברמה בית ספרית וברמה עירונית. התוכנית כוללת פעילות יישומית בקבוצות קטנות, עבודה על גבי מודלים תלת-ממדיים, יצירת הדמיות, צפייה במיצגים אורקוליים וסיור מדעי לימודי.

תוכן המפגשים:

• מיהו מנהיג ירוק? מפגש בו עוסקים בגיבוש חזון סביבתי באמצעות סדנה, מצגת ודיון. המפגש כולל צפייה בסרט "אמת מטרידה" וכן צפייה בסרט "מסע אקולוגי" על גבי חמישה מסכים.

• גופים ירוקים למען הסביבה: מפגש העוסק במערכות אקולוגיות מאפשרות חיים ובאופן בו האדם מפר את האיזון האקולוגי. בנוסף נידונים פתרונות סביבתיים לבעיית הפסולת, חינוך לצרכנות ירוקה ופעילותם של גופים ירוקים וקמפיינים ירוקים.

• האם עירי מקיימת? מפגש הבוחן קריטריונים לעיר מקיימת תוך בניית מודל תלת-ממדי. המפגש כולל סדנה לגיבוש אמנה סביבתית וצפייה בסרט תלת מסך: "עירך עתידך – הבחירה בידך".

• ממשבר המים להתנהגות מקיימת: סקירה של משבר המים בעולם ובישראל באמצעות מצגת ודיון, בחינת פתרונות למשבר המים ופעילות אינטראקטיבית של משחקי מים. חקר מקרה של נחל הירקון וסיור מדעי באמצעות שייט בירקון.

• עושים למען עיר מקיימת: מה עלינו לעשות כדי להפוך את עירנו למקיימת? המפגש כולל מצגת וסדנה לעיצוב סמל למנהיגי קיימות ותחרות.
•  סמלים. כיצד בונים ומובילים קמפיין עירוני סביבתי.

למידע נוסף והזמנת התוכנית חייג לטל'  03-6423111 שלוחות 124/129 או לחץ כאן

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s